FİLİZ YILDIZBAŞOĞLU

Grup Şehnaz Buselik

FİLİZ YILDIZBAŞOĞLU

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında  İleri Türk Müziği Konservatuarı Derneği Korosuna katıldı ve ilk müzik eğititimini burada aldı.

2005 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Buradaki eğitiminde Tülun KORMAN, Prof. Dr. Alaeddin YAVAŞÇA, Prof.Dr. Selahattin İÇLİ, Abdi COŞKUN, Rahmi SÖNMEZOCAK ve pek çok değerli hocaların öğrencisi oldu. Anadolu Üniversitesi  Halkla İlişkiler 2. sınıf öğretimi devam etmektedir.

2000 – 2002 yıllarında Flaş tv’de Çetin ve Nesrin Körükçü’nün hazırlayıp sunduğu “Bir Şarkıdır Yaşamak” adlı programda görev aldı.

2003- eski bir fasıl cd sinin yeni okumalarını gerçekleştirdi.

2004 ve 2005 yıllarında İstanbul Galata Rotary Kulübünün düzenlemiş olduğu “Ustalara Saygı” konserlerine solist olarak katıldı.

2005 ve 2006 yıllarında Nevzat SÜMER yönetimindeki İstanbul Klasik Türk Müziği Orkestrasıyla konserler verdi.

2007 yılında ‘’ AVAZE’’ Türk Müziği Kadınlar Topluluğu’na katıldı.. Toplulukla beraber yurt içinde pek çok şehirde konserler vermiştir. Hala topluluk bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Topluluğun 2009 yılında ‘’ Neveser Kökdeş Şarkıları’’ adıyla çıkan albümünde solist olarak yer aldı. Pek çok yardım konserlerine katıldı.

Yurt genelinde belediyelerin ve musiki topluluklarının konserlerinde yer aldı.

2010-2012 TRT Müzik kanalında “Meşk Zamanı”  programında görev aldı.