GÜRCAN YAMAN

Grup Şehnaz Buselik

GÜRCAN YAMAN

31 Mayıs 1981 yılında Bandırma’ da doğdu. İlkokulu İzmir’ de, orta ve lise tahsilini İstanbul’ da tamamladı. Lise yıllarında 1 yıl süreyle Üsküdar Musıki Cemiyeti’ ne devam etti. 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’ dan mezun oldu.

Mezuniyetinin hemen ardından TRT İstanbul Radyosu’ nda istisna akitli ud sanatçısı olarak çalışmaya başladı ve halen bu görevi devam etmektedir. Ayrıca İzmit Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nda 3 yıl süre ile Türk Musikisi Solfej-Nazariyat dersi öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2005-2010 yılllarında Cemal Reşit Rey(CRR) Türk Müziği Topluluğu Ud Sanatçısı olarak görev almıştır. 2008 yılından beri KASDAV (Kadıköy Belediyesi Sosyal Dayanışma Vakfı) bünyesinde ud eğitmenliği yapmaktadır.

2007’de Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Ahmet Özhan, Emel Sayın, Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Timur Selçuk gibi sanatçıların orkestralarında; TRT Türk Sanat Müziği Arşiv Serisi’nin “Saz Musikimizden Seçmeler” ve  Melihat Gülses’in “Tuna’ya Hasret” isimli albümünde ud sanatçısı olarak yer almıştır.

TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı İnci Yaman’ın oğludur.